Вы вошли как Гость
Группа "Гости"Приветствую Вас Гость!
Понедельник, 2018-05-28, 10:40 AM
Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход | RSS

Категории раздела

НПФ [52]
Негосударственные пенсионные фонды
Страхование [9]
Негосударственное пенсионное страхование
Банки [1]
Банки и пенсии
Общие вопросы [15]

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Поиск

Каталог статей

Главная » Статьи » Негосударственное пенсионное обеспечение » НПФ

Впровадження пенсійної реформи надасть учасникам НПФ реальний шанс істотно збільшити свої майбутні пенсії.

Впровадження пенсійної реформи надасть учасникам НПФ реальний шанс істотно збільшити свої майбутні пенсії.

Рано чи пізно пенсія торкнеться кожного з нас. Ключова роль у накопичувальній пенсійній системі (ІІ та ІІІ рівнях) відводиться недержавним пенсійним фондам (НПФ). Добровільні внески громадян та їхніх роботодавців ці фінансові установи залучають уже шість років.

Ринок відновлюється

2010 рік показав, що з відновленням ринку НПФ повертається й інтерес населення до пенсійних фондів. Як видно з офіційних даних, навіть у нелегкі 2008-2009 рр. вони демонстрували позитивну динаміку за основними показниками, такими як зростання кількості вкладників (окремих громадян та підприємств), збільшення обсягів внесків та вартості активів. У 2010 р. позитивні тенденції тривали. Зростали обсяги пенсійних виплат як одноразових, так і пенсій на визначений термін, що також є додатковим сигналом для суспільства про спроможність фінансових установ виконувати свою основну місію.

Антиінфляційний інститут

Найпопулярнішим питанням про діяльність НПФ є їхня прибутковість, адже людей найбільше турбує саме відсутність гарантованого рівня доходності фондів.
Основним досягненням системи НПФ, у тому числі і за останній рік, можна вважати стійкий притік індивідуальних вкладників, які здійснюють відрахування на власну користь чи на користь близьких родичів. Адже для роботодавця - юридичної особи - привабливим у НПФ є, передусім, можливість скористатися податковими пільгами, а вже потім - турбота про матеріальний добробут свого персоналу в похилому віці. А от переконати пересічних громадян нести до фондів свої заощадження, навіть не завжди розраховуючи скористатися наданою законодавством податковою пільгою, - це складніше. Нелегко було і на ділі доводити, що криза для НПФ - ще не кінець світу. Однак фонди загалом із цим завданням впоралися.

Вибір саме НПФ для формування в зрілому віці ще одного джерела добробуту зумовлений такими чинниками як суворий контроль з боку державних органів за роботою фондів і компаній, що їх обслуговують; прозорість роботи та непідприємницький статус, що забороняє фонду вести будь-яку іншу діяльність, окрім збору пенсійних внесків вкладників, їх інвестування та здійснення в майбутньому пенсійних виплат; встановлення жорстких обмежень для інвестування пенсійних коштів; розподіл всього отриманого від інвестування прибутку між учасниками фонду пропорційно сумам на їхніх індивідуальних пенсійних рахунках; можливість отримання податкових пільг; успадкування накопичень тощо.

У зв'язку з планами уряду щодо запровадження ІІ рівня пенсійної системи питання спроможності НПФ і довіри до них з боку населення постало ще гостріше. І ті тенденції, які демонструють фонди, підтверджують, якщо дати можливість людям обирати між накопичувальним фондом і недержавними пенсійними фондами, то частка тих, хто обере останній, буде значна. Ці порівняно молоді фінансові установи поступово завойовують довіру населення різних вікових груп і цілком здатні працювати зі страховими внесками обов'язкової накопичувальної системи вже в найближчому майбутньому. Сподіватимемося, що подальше впровадження пенсійної реформи надасть учасникам НПФ реальний шанс істотно збільшити свої майбутні пенсії.

 За рахунок накопичувальної системи (ІІ і ІІІ рівнів), де з метою захисту від інфляції та примноження передбачається інвестування пенсійних внесків, майбутні покоління українців зможуть розраховувати на більший розмір пенсій.

 


Категория: НПФ | Добавил: Mother_Hobbit (2012-01-15)
Просмотров: 224 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]